Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)

Aktualności

17 września 2018 14:35 | Aktualności

KAMPANIA SPOŁECZNA „JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY” W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KOMOROWIE

11 września w Szkole Podstawowej w Komorowie odbyła się kolejna odsłona prowadzonej cyklicznie kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Celem akcji jest uświadamianie młodych osób jak ważną rzeczą jest posiadanie elementu odblaskowego, który może uratować życie i zdrowie.

Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego rozpoczęli w 2014 roku kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

O pieszych i rowerzystach często mówi się, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Nie mają do dyspozycji pasów bezpieczeństwa, ani poduszek czy kurtyn powietrznych, dlatego w razie wypadku są najbardziej zagrożeni. Dodatkowo jesienne warunki drogowe – wcześniej zapada zmrok, a rano dłużej jest ciemno – nie ułatwiają widoczności. W takich okolicznościach kierowca zauważy osobę w ciemnym ubraniu dopiero z odległości około 20-30 m. To za mało, aby w porę wyhamować. Już jeden element odblaskowy sprawia, że jesteśmy widoczni z ponad 150 m. Te dodatkowe metry często ratują nam życie. Zakładajmy więc elementy odblaskowe – zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i naszych dzieci! – apeluje marszałek Adam Struzik.

W trakcie kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” uczniowie klas IV- VIII ze SP w Komorowie otrzymali elementy odblaskowe i kaski dla siebie i najbliższej rodziny oraz zdobyli nową wiedzę na temat bezpieczeństwa.

Wszyscy uczniowie wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy WORD w Ostrołęce przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, funkcjonariusze z KP Policji w Ostrowi Mazowieckiej omówili tematykę zawartą w filmie

,, ...tak, chcę być bezpieczny", natomiast ratownicy medyczni z Meditrans w Ostrołęce omówili zasady udzielania pierwszej pomocy.

W kampanii uczestniczyli: Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak,

Dyrektor WORD w Ostrołęce Dariusz Mierzejewski oraz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KP Policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Ewa Dmochowska.

 Wojtek Rogaski z klasy Va wylosował rower - gratulujemy.

 

 

Przeczytano: 318 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: