Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)

Aktualności

21 czerwca 2018 08:53 | Aktualności

"Dzień Pustej Klasy" klas Ib i 0.

W tym roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Komorowie została zgłoszona przez klasy Ib i 0 oraz ich wychowawczynie Wiolettę Kosińską i Iwonę Spinek do Programu Dzień Pustej Klasy.
15 czerwca 2018 roku - po raz pierwszy- przyłączyliśmy się do obchodów DNIA PUSTEJ KLASY. Święto zostało zainicjowane w 2012 roku przez brytyjskich nauczycieli, a celem jest popularyzacja edukacji na świeżym powietrzu i sprawienie, aby klasy w tym dniu były puste! Wszystko po to, aby promować edukację terenową, która jest najbardziej uszczęśliwiającą formą edukacji dzieci.  Do zorganizowania pełnego emocji Dnia Pustej Klasy nie trzeba mieć szczegółowego scenariusza. Jest to wydarzenie zupełnie spontaniczne, nastawione na dobrą zabawę i wspólne przeżywanie letniego dnia na łonie natury. Podobnie było w naszej szkole. Pogoda dopisała! Dzieci z klasy Ib i 0 wybrały się ze swoimi paniami na edukacyjny spacer po Komorowie. Po drodze odwiedziliśmy Gminną Bibliotekę gdzie czekała na nas uśmiechnięta Pani Ania. Dzieci przeglądały książki i czasopisma przyrodnicze, a Pani Ania przygotowała dla nich mnóstwo zabaw. Wszystkim podobały się lekcje w plenerze. Już czekamy na kolejne takie święto!

Przeczytano: 109 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: