Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)

Aktualności

15 maja 2018 12:19 | Aktualności

Gminne i powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Nagoszewie

 

24 i 26 kwietnia 2018r. w PSP w Nagoszewie odbyły się gminne i powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorem turnieju byli: Gmina Ostrów Mazowiecka, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, Komenda Powiatowa Policji oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. Celem turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i  roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu, inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie oprócz testu wiedzy rywalizowali na specjalnie przygotowanym torze przeszkód oraz sprawdzali swoje umiejętności w podstawowym ratownictwie medycznym. W eliminacjach gminnych drużyna uczniów z klasy 6 w składzie: Kacper Pianko, Kacper Komorowski, Justyna Blum i Kinga Nienałtowska uzyskali III miejsce.

 

Drużyna w kategorii klas 7 i gimnazjalnych  w składzie: Konrad Filipowicz, Karolina Piasecka i Bartłomiej Ponichtera wywalczyli VI miejsce. W turnieju uczestniczyło w tym roku 19 drużyn.

 

Kacper Pianko spośród 36 uczestników klas IV-VI otrzymał  indywidualnie III miejsce .

 

Gratulacje dla naszej drużyny ze SP: Kacper Pianko, Kacper Komorowski, Justyna Blum i Kinga Nienałtowska uzyskali  również III miejsce w turnieju powiatowym.

 

Bogumiła Wszołkowska

 

 

 

 


Przeczytano: 210 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: