Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)

Aktualności

23 marca 2018 12:41 | Aktualności

Pierwszy Dzień Wiosny w PSP w Komorowie klasy 0 i Ib

21 marca 2018r w PSP w Komorowie odbyła się uroczystość z okazji powitania wiosny. Uroczystość szkolną pod hasłem „Szukamy Wiosny’’ przygotowali  uczniowie klas 0 i Ib pod kierunkiem wychowawczyń Wioletty Kosińskiej i Iwony Spinek.
 Celem uroczystości było:
- poznawanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy
- nabywanie przez dzieci umiejętności na różnych płaszczyznach ich aktywności: werbalnej, muzyczno-ruchowej, plastycznej;
- kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i podejmowania decyzji.
- integrowanie społeczności szkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie;
- rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody;
- angażowanie uczniów do aktywnego udziału w uroczystościach szkolnych;
- wdrażanie do kulturalnego zachowania podczas uroczystości.W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszej placówce  obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy .
Na początku rozpoczęliśmy świętowanie od występu muzycznego przygotowanego przez Pana R. Brochockiego, który wprowadził uczniów w wiosenny nastrój. Następnie dzieci wraz z opiekunami i z Marzanną przemaszerowały w barwnym korowodzie, aby dokonać obrzędu palenia i topienia Marzanny. Wiosnę powitały piosenkami, wierszami i wiosennymi okrzykami. Było mnóstwo wiosennych zabaw, konkursów i innych atrakcji. Dzień był bardzo udany, uczniowie zadowoleni z tak spędzonego czasu, na wielu twarzach gościł ciągły uśmiech i widać było ogromną radość.

Przeczytano: 196 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: