Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)

Aktualności

12 lutego 2018 10:57 | Aktualności

Podsumowanie pracy klasy Ia w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018.

Minęło już pół roku odkąd przekroczyliśmy próg klasy I. Pracowaliśmy bardzo mocno i wytrwale dążąc do zdobycia jak najlepszych osiągnięć w nauce i zachowaniu. Poznaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz  ćwiczyliśmy obronną postawę przed groźnym psem.

Wspaniałym wydarzeniem było dla nas  pasowanie na Ucznia klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie oraz wycieczka do Ostrołęki, podczas której cudownie bawiliśmy się w Figlarium, a także poznaliśmy wiele ciekawostek o suchym  lodzie. Wielu wspaniałych wrażeń dostarczył nam również pobyt w kinie i film „Potworna rodzinka”. Nie obyło się również, jak to na wycieczkach bywa, bez Macdonalda.

 Byliśmy również z wizytą w Bibliotece w Komorowie, gdzie poznaliśmy zasady wypożyczania książek i zostaliśmy pasowani na Czytelników. Otrzymaliśmy upominki  od przemiłych Pań Bibliotekarek i poznaliśmy tajniki tworzenia fantastycznych zwierzaków z balonów, które to samodzielnie wykonywaliśmy według instrukcji Pani Ani.

Podczas spacerów podziwialiśmy uroki jesieni, przepiękne barwy drzew i krzewów, które chcieliśmy zachować  w naszej pamięci jak najdłużej.

Poznawaliśmy zasady zdrowego odżywiania i dowiedzieliśmy się , jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia. Braliśmy udział w Mitingu Środowiskowym promującym ruch na świeżym powietrzu i dopingowaliśmy dzielnie naszej klasowej drużynie.

Z okazji DEN wykonaliśmy Laurki z życzeniami dla pracowników naszej szkoły, a Święto Niepodległości uczciliśmy dekorując całą klasę własnoręcznie wykonanymi  symbolami naszego kraju bało-czerwonymi orłami.

Uczestniczyliśmy w  klasowych imprezach:  andrzejkach i mikołajkach, podczas których było wiele zabawy i radości. Tradycyjnie wróżyliśmy z butów, poznaliśmy imiona naszych przyszłych mężów i żon, a także losowaliśmy ciasteczka z wróżbą. Sznurowanie buta okazało się baaaaardzo trudną sztuką. Mikołaj w tym roku nie mógł przybyć do nas osobiście, ale za pomocą swojego pomocnika Pani Karolinki przekazał nam miły list, upominki i obiecał, że nie zapomni o nas w święta.  Dzieci zrewanżowały się Mikołajowi i w podzięce wykonały piękne portrety Świętego , którymi  ozdobiły  klasę.

Z okazji Bożego Narodzenia odbyło się klasowe Spotkanie Opłatkowe. Mamy z Trójki klasowej  zadbały, by na wigilijnym stole nie zabrakło  świątecznych  pierniczków, babeczek i mandarynek . W świątecznym nastroju śpiewaliśmy kolędy oraz pastorałki, dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie szczere życzenia. Wykonaliśmy też aniołki oraz  karty świąteczne dla naszych Rodziców. Braliśmy też udział w konkursie na „Kartę świąteczną”, w którym nagrody zdobyli Arek, Maja i Natalka.

Uczestniczyliśmy w spotkaniu na temat „Bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym szczególnie podczas zimy”. Każdy uczeń otrzymał pakiet  elementów odblaskowych, który obiecaliśmy nosić w celu ochrony naszego zdrowia i życia. Oczywiście odbyła się pierwsza próba i sprawdzian, czy rzeczywiście elementy działają w ciemności. No i jak widać na załączonym zdjęciu działały bez zarzutu.

Przed nami kolejne półrocze , miejmy nadzieję, że będzie również ciekawe i owocne. Wszystkim życzymy wytrwałości do pracy  oraz radości z odkrywania ciekawych doświadczeń i  nowych kart wiedzy.

                                                                       Wychowawca klasy Ia Grażyna Mikołajczyk

Przeczytano: 188 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: