Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)

Aktualności

28 listopada 2017 11:46 | Aktualności

XV edycja Gminnego Konkursu pt. „ Gimnazjada na 11 listopada” C.D.

17 listopada na terenie jednostki wojskowej odbyła się XV edycja Gminnego Konkursu pt. „ Gimnazjada na 11 listopada” pod  patronatem Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka – pana Waldemara Brzostka. Organizatorem imprezy byli koło historyczne i  21 DH Plejady, przy współpracy 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie ,przedstawicieli Rady Rodziców , Piekarnia w Komorowie oraz PPHU Emma. Gimnazjaliści poprzez zabawę i rywalizację pogłębili swoją wiedzę o historii najbliższego regionu i Polski, a przede wszystkim upamiętnili wszystkich tych, którzy oddali to co najcenniejsze- życie za Ojczyznę. Założeniem konkursu było upamiętnienie 99 rocznicy odzyskania wolności.

 

W konkursie brały udział cztery gimnazja z terenu Gminy Ostrów Mazowiecka, jak też reprezentanci Publicznego Gimnazjum nr 4 w  Ostrowi Mazowieckiej. Założeniem konkursu było upamiętnienie 99 rocznicy odzyskania wolności. W tym roku uczniowie również brali  udział w konkursie fotograficznym pt. ,,Niepodległa w oczach młodzieży’’ i literackim pt. ,,Wierszem rymowanym o Ojczyźnie opowiadamy’’. Komisja konkursowa miała trudne zadanie , aby wyłonić zwycięzców, gdyż prace były bardzo ciekawe.

 

Na konkursie gościliśmy : Pana Wójta - W. Brzostka, przedstawicieli Samorządu Gminnego i Rady Rodziców, przedstawiciela Sejmiku Wojewódzkiego - p. K. Winiarskiego, prezesa Koła Szkoły Podchorążych Piechoty – p. R. Ejchelkraut, Nauczycieli szkół gminnych i szkoły  w Ostrowi Mazowieckiej oraz rodziców. 

 

Nad częścią artystyczną , czyli apelem poświęconym Odzyskaniu Niepodległości przez Polskę czuwały  nauczycielki j. polskiego – p. Marta Frączyk i p. Justyna Jabłonka oraz chór szkolny pod opieką p. Uliany Kikoły. Nad dekoracjami pracowała p. Anna Cichowska.  W przygotowaniu konkursów w  terenie zaangażowali się również nauczyciele wychowania fizycznego. Natomiast na regenerację sił uczestnicy  jedli ciepły i smaczny bigos, przygotowany przez panią Małgorzatę Łuniewską. Zmagania 4 zaproszonych drużyn miały miejsce na terenie Komorowa i Jednostki Wojskowej. Piętnasta edycja konkursu miała formę gry terenowej, podczas której młodzież mogła wykazać się sprawnością fizyczną, umiejętnością strzelania, udzielania pierwszej pomocy, orientacją w terenie i wiedzą historyczną i geograficzną.

Zwyciężyła drużyna, która zdobyła najwięcej punktów -  Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nagoszewie. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 2 im Św.  Stanisława Kostki w Komorowie, kolejne miejsce na podium zdobyła drużyna z Publicznego Gimnazjum  nr 1 im. ks. płk. Antoniego Warakomskiego w Jasienicy. Ostatnie miejsca zajęli uczniowie z Publicznego Gimnazjum  nr 4 im. Bohaterów Westerplatte  i Publicznego Gimnazjum nr 4 im. 18 Pułku Artylerii Lekkiej. Tradycyjnie wyniki zmagań zostały  ogłoszone pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Na gimnazjadzie spotkaliśmy się po raz już po raz XV i  w takiej formie po raz ostatni. Dziękujemy wszystkim za ogromną pracę, kibicom za doping, a zawodnikom za sportową walkę. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili, a przy okazji odbyli wspaniałe spotkanie z historią.

Przeczytano: 370 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: