Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie :)

21 Drużyna Harcerska Plejady

Plejady- tak właśnie nazywa się 21 Drużyna Harcerska, która powstała przy ZSP w Komorowie  9 września 2001 r. Drużynową została pwd. Małgorzata Szyszkowska (Nagórka), która zainicjowała cały proces jej tworzenia. Liczyła ona dwa dziesięcioosobowe zastępy. Harcerze tworzyli zgrany zespół, jeździli na zloty i biwaki, osiągali pierwsze sukcesy, zdobywali wiele wiadomości i uczyli się przydatnych i ciekawych rzeczy. Niektórzy pierwszy raz rozbijali namioty, rozpalali ognisko i obierali ziemniaki. Zaczęli poznawać, czym jest życie harcerza, czym jest odwaga, pomoc, umiejętność zabawy.

Od 1 września 2010r. drużynową została dh. Milena Korzeb. Obecnie drużyna liczy 25 harcerzy i działa w Hufcu ZHP Wyszków.  Zrzesza dziewczęta i chłopców, którzy uczęszczają do klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum.

Od samego początku swojej działalności harcerze biorą udział w  uroczystościach patriotycznych na 11-go listopada i 3-go maja, akcji Betlejemskie Światełko Pokoju, akcjach charytatywnych. Organizujemy ogniska, biegi patrolowe, reprezentujemy szkołę na gminnych dożynkach, uczestniczymy w  imprezach organizowanych przez hufiec. Współpracujemy również z Jednostką Wojskową w Komorowie.

Zbiórki, rajdy, biwaki to podstawa w naszej pracy. Za ich pomocą aktywnie organizujemy czas sobie nawzajem. Wykorzystujemy różne narzędzia metodyczne takie jak sprawności, zadania zespołowe. Dzięki nim staramy się nauczyć pracy w grupie (współpracy), odpowiedzialności i samodzielności - czyli rzeczy bardzo przydatnych niezależnie od tego kim się jest i co się robi.

Harcerstwo to wspaniała przygoda, dzięki której stajemy się lepsi, wytrwalsi, kreatywniejsi, bardziej otwarci na ludzi. Stawiamy przed sobą nowe, trudniejsze wyzwania, poznajemy możliwości-co wyrabia nasz charakter.

 

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!!!

Dh. Milena Korzeb